Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Przerwana jazda „na magnesie”

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Trzech kierowców ciężarówek fałszujących czas pracy wpadło na używaniu magnesu podczas kontroli wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Szoferów ukarano wysokimi mandatami. Konsekwencje finansowe grożą również przewoźnikom.

Ciężarówki należące do polskich przewoźników z magnesami przyłożonymi do impulsatora skrzyni biegów zatrzymali w ostatnich dniach inspektorzy z Leszna. Kierowcy stosowali niedozwolone urządzenia w celu fałszowania rzeczywistych aktywności. W trakcie jazdy rejestrowali rzekomy odpoczynek.

Za stwierdzone naruszenia każdego z szoferów ukarano mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych. W jednym przypadku kara grozi również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

\Zobacz także: Skoda Kodiaq - test długodystansowy

Używanie niedozwolonych urządzeń w celu fałszowania zapisów tachografów jest poważnym naruszeniem przepisów. Przemęczony kierowca stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jazda „na magnesie” i tzw. wyłączniku tachografu powoduje też dezaktywację systemów odpowiadających za bezpieczeństwo. Dlatego weryfikacja czasu pracy kierowcy i prawidłowości działania tachografu zainstalowanego w pojeździe jest kluczowym elementem kontroli przeprowadzanej przez ITD.

Zobacz także: Testujmy Mazdę 6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości