Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Przerwana kosztowna jazda „na magnesie”

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Ciężarówkę z przyczepionym magnesem do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca zakłócał w ten sposób prawidłową pracę tachografu.

Zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika został zatrzymany do kontroli drogowej na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Sycyna (powiat zwoleński).

Zobacz także: Oświetlenie auta. Alarmujące wyniki badań

W trakcie kontroli inspektorzy ujawnili, że w chwili zatrzymania ciężarówki do impulsatora skrzyni biegów był podłączony magnes, który zakłócał prawidłową pracę tachografu. Urządzenie podczas rzeczywistej jazdy rejestrowało odpoczynek kierowcy.

Za popełnione naruszenie kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. 2000 zł kary grozi również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie. Natomiast wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12000 zł.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • pytacz (gość)

  "Rzond" nie pomaga przewoźnikom, a wręcz im szkodzi ?

 • Jakub (gość)

  Chciałbym żeby podczas rozładunku czy załadunku była możliwość wciśnięciu w tacho specjalna funkcja np STREFA WEWNĘTRZNA, coś jak AUT żeby można było przerwać przerwę by móc podjechać pod rampe. Ułatwiło by to wielu kierowcom pracę.

 • Do pytacz... (gość)

  Rząd... Nie rzond

 • Dom (gość)

  Wooooow sam tak robię od 6 lat jak mam ochotę śpię jak mam ochotę jadę magnez musi być specjalny mocny na Ali ekspres za 18 zł piękna sprawa pozdrawiam

 • Stefek (gość)

  Niech się odczepia od magnesów!! Ali Expres.. po co przepłacać? W zakopcu na Krupczatkach są za 1-2 zł sztuka!! I żadno tacho nie straszne ;)

 • Biały (gość)

  Wy jesteście pracownikami świadomymi swoich praw czy jesteście " Janie przynieś szklankę wody", " Tak jest Panie Hrabio". Czy jesteście świadomi jaka odpowiedzialność bierzecie za innych ludzi uczestniczących obok was w ruchu, czy dalej jesteście ciemniakami udających na parkingach wszystkowiedzących cwaniaków? I na koniec napiszę iż jesteście ludźmi psującymi pracę. Robicie za miskę ryżu i uczycie szefów że zawsze będziecie uległymi niewolnikami. I ciągle szybciej i szybciej. To firma ma ułożyć tak pracę żeby w tych 15 stu lub 13 stu godzinach można było dużo zrobić, a nie rozkaz załaduj i szefa nie obchodzi jak. Jak nie załadujesz to powie głupie zdanie, " Inni dają radę, a ty nie". Kiedy się to skończy i dacie pracować spokojnie normalnym???

 • Gość (gość)

  Jak spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym i zobaczą sześciocyfrową kwotę do płacenia (a wielu już się o tym przekonało),to magnes wyrzucą do Wielkiego Kanionu albo do czynnego wulkanu,jak zrujnują sobie i rodzinie życie to im się odechce zakładanie i jazda na magnesach i itp. urządzeniach zakłócających

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości