Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Przerwana kosztowna jazda „na magnesie”

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Ciężarówkę z przyczepionym magnesem do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca zakłócał w ten sposób prawidłową pracę tachografu.

Zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika został zatrzymany do kontroli drogowej na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Sycyna (powiat zwoleński).

Zobacz także: Oświetlenie auta. Alarmujące wyniki badań

W trakcie kontroli inspektorzy ujawnili, że w chwili zatrzymania ciężarówki do impulsatora skrzyni biegów był podłączony magnes, który zakłócał prawidłową pracę tachografu. Urządzenie podczas rzeczywistej jazdy rejestrowało odpoczynek kierowcy.

Za popełnione naruszenie kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. 2000 zł kary grozi również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie. Natomiast wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12000 zł.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pytacz (gość)

    "Rzond" nie pomaga przewoźnikom, a wręcz im szkodzi ?

  • Jakub (gość)

    Chciałbym żeby podczas rozładunku czy załadunku była możliwość wciśnięciu w tacho specjalna funkcja np STREFA WEWNĘTRZNA, coś jak AUT żeby można było przerwać przerwę by móc podjechać pod rampe. Ułatwiło by to wielu kierowcom pracę.

  • Do pytacz... (gość)

    Rząd... Nie rzond

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości