Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Przewozili czołgi. Zapłacą karę 25 tys. zł

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyły ciężarówki przewożące czołgi wojskowe. Nienormatywne pojazdy, należące do prywatnych przewoźników, zatrzymali do kontroli inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W Piotrkowie Trybunalskim patrole ITD zatrzymały do kontroli dwa zespoły pojazdów przewożące czołgi T-72 z Morąga do Gliwic.

Ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych i ważyły z ładunkiem znacznie więcej niż pozwalają przepisy. Kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Ciężarówki z czołgami ważyły 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Oprócz tego obie ciężarówki z ładunkiem były za szerokie o prawie 1 metr. Jedna z nich była również za długa o 5,18 metra.

Redakcja poleca: Niezapięte pasy. Kto płaci mandat - kierowca czy pasażer?

Nienormatywne zespoły pojazdów wraz z ładunkiem skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • gość (gość)

    Do działań na Polskim Teatrze Działań Wojennych rosja sformowała 1.Armię Pancerną.Związkiem Taktycznym na kierunku Warszawa -Łódz będzie Tamańska Dywizja Zmechanizowana.Została przezbrojona w T72MB2B3 M1.Modernizowane polskie teki będą wspierały ogniowo Kolegów zmechanizowanych,Kolegów z Wotu i "Dziadków".Prawdopodobnie Koledzy z Giżycka przyjmą pierwsze uderzenie. Szanowny Panie Michalak ,czy mógłby Pan praedstawić jak Pan i Pańscy Koledzy rozumieją takie pojęcia jak Ojczyzna ,tajemnica służbowa?

  • Ja (gość)

    Deda ciebie ubezpieczac na Odrze i to po drugiej stronie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości