Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. Rekordowo przeładowany „dostawczak"

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD 12,1 tony ważył samochód dostawczy z ładunkiem o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Przeciążone o 1800 procent auto skontrolowała dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego.

Pojazd przewożący artykuły do sklepu ogrodniczego został zatrzymany do kontroli na ul. Tyskiej we Wrocławiu w środę, 20 lutego. Tego dnia wrocławscy inspektorzy prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu i ochronę nawierzchni dróg przed dewastacją.

Już sam widok mocno ugiętych opon na tylnej osi był wskazówką, że „dostawczak” przewozi zdecydowanie za dużo towaru. Wynik ważenia pojazdu zaskoczył jednak nawet inspektorów. Auto o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważyło w rzeczywistości razem z ładunkiem 12,1 tony. Określona w dowodzie rejestracyjnym maksymalna ładowność pojazdu wynosiła 480 kilogramów.

Zobacz także: Felgi. Jak o nie zadbać?

Kierowca został ukarany mandatami. „Dostawczak” został skierowany do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia konstrukcji i zawieszenia. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku przedniej tablicy rejestracyjnej i stwierdzonych usterek oświetlenia. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru towaru na inny pojazd.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Rysiek (gość)

    Takie kontrole powinni robić wszystkich busów jeżdzących po naszych drogach . 3 pióra + poduchy i ogień a Ci co jeżdzą z lawetami po ile mają ....ładunku mysz by tam się nie przecisneła . Jedni jeżdzili na Paryż w Belgii ich ściagneli 10 ton z przyczepą ...Czemu ich nasi nie wyłapali na bramkach ..... chyba spali wtedy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości