Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa, Sroga kara dla kierowcy Volkswagena. Za to zapłaci 10 000 zł grzywny!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Volkswagen Policjanci lubuskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena. Powód, a tak właściwie powody? Przekroczenie prędkości o 67 km/h w terenie zabudowanym, niezapięte pasy bezpieczeństwa, pojazdy niesprawny technicznie, a to nie koniec.

Choć w mniejszości, nadal jednak zdarzają się kierowcy, którzy „usilnie” chcą sami przekonać się o dotkliwości kar nowego taryfikatora na własnej skórze.

Taką osobą w ostatnim czasie był 32-letni kierowca osobowego Volkswagena. Mężczyzna pędził jedną z dróg na terenie gminy Krzeszyce. Wykonany przez policjantów pomiar prędkości wskazał 117 km/h przy ograniczeniu w terenie zabudowanym do 50 km/h.  Nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a stan techniczny jego pojazdu pozostawiał wiele do życzenia.

To nie koniec listy jego przewinień. Okazało się, że w ogólnie nie powinien znaleźć się za kierownicą, gdyż nie miał do tego uprawnień. Te zostały mu zatrzymane z powodu wcześniejszych wykroczeń jakich się dopuścił. W policyjnym systemie posiadał on status „4”, co oznacza, że został skierowany wobec niego wniosek o sprawdzenie kwalifikacji.

Zobacz także: Większe zużycie paliwa. Co może być powodem?

W związku z między innymi, rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci przesłuchali mężczyznę na miejscu w charakterze sprawcy wykroczenia. Poddał się on karze 10 tysięcy złotych grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy. Oczywiście nie mógł on już kontynuować jazdy. Wniosek został skierowany do sądu, który podejmie ostateczną decyzję, co do zakresu i wysokości kary. Jedno jest pewne, walka z nonszalancją i drogowym piractwem weszła na zupełnie inny, znacznie skuteczniejszy poziom!

Zobacz także: Mercedes EQA - prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości