Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Surowe kary za niedozwolone urządzenie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Dwa pojazdy jednego przewoźnika i dwa urządzenia, które fałszowały czas pracy. Kierowcy skontrolowani przez podkarpackich inspektorów ITD przyznali, że przejechali ponad 100 km, rejestrując przy pomocy nielegalnych urządzeń odpoczynek.

Dwa ciągniki należące do jednego przewoźnika zostały zatrzymane do kontroli na odcinku krajowej „dziewiątki" w Lipownicy. Szczegółowa analiza danych czasu pracy dała impuls inspektorom z krośnieńskiego oddziału WITD w Rzeszowie do sprawdzenia instalacji elektrycznej w pojazdach.

Zgodnie z przewidywaniami ITD, kontrole wykazały, że do tachografu zarówno jednego, jak i drugiego ciągnika zainstalowano dodatkowe, niedozwolone urządzenia, sterowane za pomocą pendrive USB. Kierowcy przyznali, że posługiwali się nielegalnymi przyrządami. Kilka dni wcześniej przejechali ponad 100 km po bułgarskich drogach, rejestrując jednocześnie odpoczynek.

Zobacz także: Będą nowe znaki drogowe

Inspektorzy skierowali pojazdy do warsztatu, w którym zdemontowano urządzenia fałszujące czas pracy. Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości po dwa tysiące złotych, a wobec przewoźnika – właściciela obydwu ciężarówek, wszczęto postępowanie administracyjne. Przedsiębiorca może liczyć się z karą 20 tysięcy złotych.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • przemek (gość)

  kierowcy ciężarówek są przemęczeni i wychodzą takie kwiatki...jezdzac z cb radiem, a nikt ich nie ostrzega. Coraz bardziej się przekonuje do yanosika, bo info o policji jest na biezaco

 • Mietek (gość)

  Najpierw Kontroluj te dziury na drogach a później dopiero samochody

 • Ziutek (gość)

  Jak dla mnie to za takie coś powinna być odrazu zabierania licencja i było by po problemie

 • Gość (gość)

  Ziutek,popieram,licencja i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w każdej dziedzinie na minimum 5 lat

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości