Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Tajemnicza zmiana stanu licznika

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Ponad 36 tys. km zniknęło w cztery dni z licznika przebiegu ciężarówki, którą skontrolowali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierzyna-Koźla. Sprawę nieścisłości we wskazaniu drogomierza wyjaśniają policjanci z Prudnika.

Na krajowej 40-tce w miejscowości Twardowa patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli samochód ciężarowy polskiego przedsiębiorcy. Wykonywano nim krajowy transport drogowy rzeczy.

Kontrola danych w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ujawniła, że licznik ciężarówki wskazuje o ponad 36 tys. km mniejszy przebieg niż wpisany cztery dni wcześniej przez diagnostę podczas przeglądu technicznego pojazdu.

Od 1 stycznia 2020 r. zgodnie z art. 306a Kodeksu Karnego nieuprawniona zmiana stanu drogomierza pojazdu jest przestępstwem. Grozi za nie od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę nieścisłości we wskazaniu drogomierza ciężarówki wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Prudnika.

 Zobacz także: Nissan prezentuje koncepcyjny, w pełni elektryczny eNV200 Winter Camper

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Janek (gość)

    Mi w naczepie wpisali stan licznika z auta czekam na kontrol policji i kajdanki na ręce,Policja wpisała 1200000km a na liczniku w ciegniku było 200000 bo po milionie kręci się od nowa a naczepa nie posiada licznika ,chyba że się zfalnik podłączyli z modulatorem ABS naczepy

  • Grzesiu (gość)

    Naczepa ma licznik w ostatniej osi. Nie każda ale większość ma

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości