Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Tak kończy się łamanie tego zakazu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Chcąc ominąć punk kontrolny Inspekcji Transportu Drogowego, kierowcy dwóch ciężarówek skręcali na drogę powiatową, na której obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów o masie powyżej 18 ton.

Drogę krajową numer 92 z węzłem wjazdowym na autostradę A2 w Sługocinie łączy droga powiatowa, po której mogą poruszać się pojazdy o maksymalnej masie 18 ton. Kierowcy dwóch 40-tonych ciężarówek, łamiąc zakaz, zjechali na te drogę. Liczyli, że w ten sposób ominął kontrole poznańskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nielegalna droga na skróty zakończyła się mandatami i zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Okazało się, że kierowcy dwóch ciężarówek, którzy wybrali skrót, jechali pojazdami z usterkami technicznymi. W jednym z nich inspektorzy ITD wykryli nieszczelny układ pneumatyczny. Druga ciężarówka miała wadliwy układ hamulcowy – w tym przypadku konieczny był zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo za jadę ciężkimi pojazdami po powiatowej drodze i złamanie obwiązującego tam zakazu, kierowców ukarano mandatami karnymi po 500 złotych i po 3 punkty karne.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości