Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. Tak wyglądała tarcza hamulcowa w jednym z pojazdów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Popękane tarcze hamulcowe, które w każdej chwili mogły się rozpaść i zablokować koło. Ciężarówkę w fatalnym stanie technicznym, którą przewożono 22 tony ładunku, zatrzymała lubelska Inspekcja Transportu Drogowego.

Kontrola odbyła się na drodze krajowej numer 17. Lubelscy inspektorzy ITD sprawdzili m.in. ciężarówkę, którą przewożono ładunek z Ukrainy na Łotwę. Kontrola obnażyła bardzo zły stan techniczny pojazdu.

Tarcze hamulcowe na dwóch osiach naczepy były mocno popękane. W każdej chwili mogły się rozpaść. Na jednej osi brakowało także klocków hamulcowych. Nieprawidłowości nie były wynikiem awarii w trasie, lecz efektem zaniedbania. Przewoźnik stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zobacz także: Czy na nabywcę pojazdu przechodzi ważna polisa OC?

Po kontroli inspektorzy zakwestionowali zezwolenie okazane przez kierowcę. Prowadzący miał przy sobie dokument CEMT/EKMT, który jest ważny tylko wtedy, gdy pojazd spełnia rygorystyczne normy określające stan techniczny. Ta ciężarówka zdecydowanie odbiegała od standardów.

Inspektorzy wszczęli wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne zagrożone karami: 12 000 złotych (brak właściwego zezwolenia) i 2000 złotych (zły stan techniczny). Do czasu wykonania naprawy naczepy i przedstawienia nowego zezwolenia, pojazd został skierowany na wyznaczony parking.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bartym (gość)

    Jak tak można zapuścić auto.. sprawne hamulce to podstawa, dlatego ja zawsze z delfi biorę bo jakość mają dobrą, a na bezpieczeństwie nie można oszczędzać

  • Kazimierz57 (gość)

    Taki obrazek, pęknięta tarcza hamulcowa, nie wzięła się z nikąd !! Częste i ostre hamowanie + kałuże wody i mamy tarcze "załatwione".....Zdarza się, czasami, widzieć pojedyncze i zużyte, klocki hamulcowe, na drodze....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości