Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Ten sprzęt pomaga kontrolować pojazdy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Inspektorzy z Kielc w ramach prowadzonych działań akcyjnych sprawdzali stan techniczny pojazdów. W akcji uczestniczyli również inspektorzy z Katowic, którzy obsługiwali mobilną stację diagnostyczną. Urządzenie to pojawiło się w punktach kontrolnych zlokalizowanych przy drodze krajowej nr 74 w Miedzianej Górze i przy drodze krajowej nr 73 w Brzezinach.

Sprawdzono stan techniczny 45 pojazdów. Efekt - zatrzymane 34 dowody rejestracyjne. W aż 19 przypadkach awarie były na tyle poważne, że inspektorzy wydali zakazy dalszej jazdy z miejsca kontroli. Najpoważniejsze usterki dotyczyły luzów w układzie kierowniczym, niesprawnych układów hamulcowych oraz zawieszenia, wycieków płynów eksploatacyjnych, nadmiernego zużycia bieżnika opon. Inspektorzy ujawnili również 4 przypadki stosowania tzw. emulatorów AdBlue do zakłócania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR).

W przypadku wykrytych poważnych usterek technicznych z konsekwencjami finansowymi muszą liczyć się również przewoźnicy i osoby zarządzające transportem w przedsiębiorstwach. W stosunku do nich toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Przypominamy, że w ramach realizowanego projektu "Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego” Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje zakup 16 nowoczesnych mobilnych jednostek diagnostycznych, które zostaną przekazane do wszystkich Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego w Polsce.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości