Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. To auto nie powinno wyjechać na drogę

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD O 3,1 tony za dużo ważyła ciężarówka przewożąca suchy beton bez plandeki. Stan techniczny tego pojazdu również pozostawiał wiele do życzenia. Oprócz tego w trakcie porannej akcji na ulicach Radomia inspektorzy ITD zatrzymali trzy przeładowane samochody dostawcze.

Dwuosiowa ciężarówka z suchym betonem zwróciła uwagę załogi patrolu ITD poruszającego się nieoznakowanym radiowozem na ulicy Czarnieckiego w Radomiu. Pojazd przewoził znaczną ilość sypkiego ładunku bez plandeki, a jego stan techniczny budził zastrzeżenia.

Wywrotka o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony w rzeczywistości ważyła z ładunkiem 10,6 tony. Ponadto w trakcie ważenia pojazdu inspektorzy zauważyli znaczne wycieki płynów eksploatacyjnych z przeładowanego auta.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydaniem zakazu dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatami. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar za stwierdzone nieprawidłowości w transporcie. Za przekroczenie DMC pojazdu firmie transportowej grozi 5 tysięcy złotych kary.

W tym samym czasie inspektorzy patrolujący ulice w centrum Radomia drugim nieoznakowanym radiowozem zatrzymali trzy przeciążone pojazdy dostawcze. Samochód z hydrauliczną windą o DMC do 3,5 tony w rzeczywistości ważył z ładunkiem 5,4 tony. Autem tym przewożono warzywa i owoce z giełdy rolnej. O pół tony za dużo ważył również samochód przewożące złom i kostkę brukową.

Zobacz także: Kupujemy używaną hybrydę

Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani mandatami i otrzymali zakaz dalszej jazdy do momentu rozładunku nadmiaru towarów na inne pojazdy. Ponadto inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny jednego z „dostawczaków” z powodu złego stanu technicznego.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości