Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. To urządzenie nie jest dozwolone w aucie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego znaleźli ukryty wyłącznik tachografu w trakcie kontroli ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika. Niedozwolone urządzenie umożliwiało fałszowanie czasu pracy kierowcy.

Ciężarówka została zatrzymana do kontroli drogowej na odcinku ekspresowej „siódemki” w miejscowości Szewce koło Chęcin. Podczas analizy danych z karty kierowcy oraz tachografu inspektorzy zaczęli podejrzewać, że w pojeździe może znajdować się niedozwolone urządzenie do fałszowania czasu pracy kierowcy.

Zobacz także: TOP 10 sposobów na mniejsze spalanie

W tym celu przeprowadzili szczegółową diagnostykę instalacji i tachografu przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu elektronicznego, która potwierdziła ich wstępne przypuszczenia. Ciężarówka została skierowana do uprawnionego serwisu tachografów, gdzie zdemontowano niedozwolone urządzenie.

Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 10 tys. zł kary. Ponadto świętokrzyska ITD powiadomiła właściwą miejscowo prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstw.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości