Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Układ hamulcowy bez... klocka

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Część klocka hamulcowego wypadła na drogę, a sam pojazd jechał na 11-letnich oponach. Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zakazali dalszej jazdy po kontroli ciężarówki litewskiego przewoźnika.

Hałas świadczący o zużyciu lub uszkodzeniu klocków hamulcowych usłyszeli inspektorzy ITD, którzy w Żdżarach, skontrolowali pojazd należący do litewskiego przewoźnika. Podczas zatrzymywania pojazdu część klocka hamulcowego, płyta nośna, wypadła na drogę. Klocek hamulcowy wysunął się z jarzma hamulcowego na skutek rozwarstwienia oraz zużycia się materiału ściernego.

Zobacz także: Kredyt samochodowy. Ile zależy od wkładu własnego? 

Dalsza jazda była niemożliwa. Kierowca twierdził, że nie skontrolował stanu technicznego pojazdu i nie zdawał sobie sprawy z niesprawności układu hamulcowego. Dodatkowo ciężarówka jechała na jedenastoletnich oponach, co mogło stanowić zagrożenie w ruchu drogowym.

Po kontroli inspektorzy ITD wszczęli postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy, który dopuścił do ruchu pojazd. Grozi mu 2 tysiące złotych kary administracyjnej.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Arek (gość)

    Co do wieku opon nie ma przepisu, który by określał ile maksymalnie lat ma mieć opona. Dopóki opona ma bieżnik powyżej wartości granicznej 1,6mm i nie jest spękana itp. z powodu wieku to policja nie ma nic do tego.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości