Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Uwaga na nowe zasady. Co zmienia policja?

Data publikacji: Autor: Alicja Glinianowicz / Naszemiasto.pl

Fot. Archiwum PPG Niecodzienna akcja stołecznej policji. Służby poinformowały, gdzie w najbliższych dniach będą prowadzone kontrole na drogach. "Każdego dnia będziemy informować o trzech punktach" – wskazuje rzecznik KSP Sylwester Marczak. Wiemy, w którym miejscu w Warszawie odbędzie się pierwsza taka kontrola.

Warszawska policja przekazała, że każdego dnia poda punkty, w których będą prowadzone kontrole drogowe.
Funkcjonariusze tłumaczą, że pomysł wziął się stad, że zazwyczaj widok policjanta na drodze wywołuje nagły stres u kierowców. W takiej chwili w ułamku sekundy w głowie prowadzącego pojazd, dokonywana jest wnikliwa analiza wszelkich przepisów drogowych – czy pasy są zapięte, jaka jest prędkość auta oraz czy samochód ma włączone światła. Zdaniem policji, już sama obecność patrolu sprawia, że na drodze robi się bezpieczniej.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

- I tu niestety pojawia się problem. Bo na policjantów wiele osób patrzy przez pryzmat uniknięcia kary. Tak jakby brak ich obecności do niczego nas nie zobowiązywał, a w końcu to nasze bezpieczeństwo. Od tego bezpieczeństwa powinniśmy rozpoczynać naszą rolę uczestnika ruchu drogowego – wskazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Warszawa. Policja podała pierwszy punkt kontroli

W związku z tym już w najbliższych dniach kierowcy nie będą musieli martwić się kontrolami i wypatrywać na drodze mundurowych. Policja sama poda punkty, w których będzie sprawdzać prędkość czy przejścia dla pieszych.

"W najbliższych dniach ułatwimy państwu. Patrol nie będzie zaskoczeniem. Będziemy informować o lokalizacji jednego z nich. Na początek godz. 8:00 kierunek Gdańsk, pod Mostem Gdańskim" – podała stołeczna policja.

"Zrób nam na złość, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego" – dodali policjanci.

Zapowiedziane kontrole drogowe maja trwać godzinę. Służby dodały, że kontroli będą podlegać nie tylko kierowcy samochodów, ale także użytkownicy hulajnóg elektrycznych i piesi.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości