Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. W takim stanie nie powinien kontynuować jazdy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Mimo zniszczonej w wypadku naczepy, kierowca postanowił kontynuować jazdę. Uszkodzoną ciężarówką chciał jechać z Hiszpanii aż na Ukrainę. Podróż zakończyła się w Polsce

Kierowca, który prowadził ciężarówkę ukraińskiego przewoźnika, przewoził podesty stalowe z Madrytu do Kijowa. Jeszcze w Hiszpanii pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym, w którym został poważnie uszkodzony. Zniszczone zostały elementy konstrukcji, brakowało też części burty załadunkowej, uszkodzone były drzwi ładowni.

Mimo dużych zniszczeń, kierowca kontynuował jazdę. Przejechał przez niemal całą Europę. W Polsce został zatrzymany do kontroli przez małopolskich inspektorów z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, którzy patrolowali odcinek autostrady A4 na wysokości węzła Bochnia.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Ciężarówka stwarzała poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Przewożony ładunek mógł wypaść w każdym momencie. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy. Kontrolujący zatrzymali też dowód rejestracyjny zniszczonej naczepy, a kierowcę ukarali mandatem karnym.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości