Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Wzmożone działania ITD

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD 184 skontrolowane pojazdy i 24 zatrzymane dowody rejestracyjne z wydanym zakazem dalszej jazdy – to efekt dwudniowej akcji inspektorów świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawne hamulce, zły stan opon i wycieki płynów eksploatacyjnych – to najczęstsze usterki, jakie ujawniono podczas wzmożonych kontroli.

Na krajowej 74-ce w Miedzianej Górze i Złotej Wodzie funkcjonariusze świętokrzyskiej ITD prowadzili kontrole, których głównym celem było wycofanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. W akcji wykorzystywano zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy.

Zobacz także: Jazda podczas burzy. O czym trzeba pamiętać?

W trakcie trzydniowych działań inspektorzy przyjrzeli się stanowi technicznemu 184 pojazdów. W 24 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne, a także wydano zakazy dalszej jazdy z miejsca kontroli ITD. Wszystkie z ujawnionych usterek zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Inspektorzy ujawnili m.in. niesprawne układy hamulcowe, nadmierne zużycie bieżnika opon oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. W dwóch skontrolowanych ciężarówkach tachografy nie zostały poddane kalibracji w wymaganym terminie. 73 pojazdy zostały także skontrolowane z użyciem dymomierza. Żaden nie przekraczał dopuszczalnych norm zadymienia spalin.

Kierowców niesprawnych ciężarówek ukarano mandatami, zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów i wydano zakazy dalszej jazdy. Wobec przewoźników i osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwach zostaną teraz wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w trybie administracyjnym.

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości