Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Za takie naruszenia odbiorą dowód rejestracyjny

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. ITD Blisko 90 autobusów komunikacji miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego w trzech miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Z powodu złego stanu technicznego zatrzymano 34 dowody rejestracyjne.

Akcja kontroli autobusów trwała 10 godzin. Rozpoczęła się już o godzinie 4 nad ranem i była prowadzona przez Inspekcję Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku. Inspektorzy kontrolowali autobusy, którymi regularnie podróżują pasażerowie linii komunikacji miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej.

Skontrolowano 89 pojazdów należących do 10 przewoźników. Nie wszystkie przeszły pozytywnie weryfikację. Kontrole wykonane w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów ujawniły m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nierównomierną siłę hamowania, nadmierne luzy na połączeniach układu kierowniczego, uszkodzone lub zużyte opony.

 Zobacz także: Używana Mazda MX-5. Czy warto kupić?

Z powodu złego stanu technicznego inspektorzy zatrzymali 34 dowody rejestracyjne. W trzech przypadkach konieczne było wydanie zakazu dalszej jazdy, a w stosunku do dziewięciu autobusów inspektorzy zdecydowali o ograniczeniu ruchu, np. nakazali wolniejszą jazdę, czy zjazd do bazy.

To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Monika (gość)

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

  • Ted (gość)

    w końcu coś pożytecznego... kierowcy osobówek już i tak się nauczyli, że istnieje coś takiego jak Yanosik.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości