Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kontrola prędkości. Co dalej z fotoradarami straży miejskiej?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Od 1 stycznia 2016 roku strażnicy miejscy nie będą mogli dokonywać pomiarów prędkości przy użyciu mobilnych i stacjonarnych fotoradarów. Co stanie się z urządzeniami?

Fot. Archiwum Kontrolą prędkości za pomocą fotoradarów ma się zajmować Inspekcja Transportu Drogowego. Przypomnijmy jendak, że jej likwidację i przeniesienie pracowników do policji zapowiedział Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Fotoradary są właśnością samorządów, a Inspekcja Transportu Drogowego nie może ich przejąć. Nie ma pieniędzy, aby je odkupić, a brakuje równiez osób do ich obsługi. Dodatkowo fotoradary mobilne używane przez strażników nie są zgodne z rozwijanym przez ITD systemem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowm.

Zobacz także: Retro Futbol: Od bohatera ekstraklasy do sprzedawcy bułek

Jeśli w ogóle dojdzie do przekazania urządzeń, niewykluczone, że do ITD trafią fotoradary, które zamontowane są na stałe przy drogach. Wcześniej musiałyby jednak zostać włączone w skład systemu CANARD. Niewykluczone zatem, że sprzęt trafi do magazynów.

Przypomnijmy, że raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnił liczne przypadki samowolnego przestawiania przez strażników fotoradarów w takie miejsca, gdzie łatwo zaskoczyć kierowców. Stwierdzono, że spośród wystawionych przez wszystkie sprawdzone straże mandatów średnio 85% kwotowo dotyczyło wykroczeń ujawnionych fotoradarem.

Fot. Archiwum
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fot. Archiwum

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Dariusz K. (gość)

    zobaczymy co przyniesie nowy rok. Szef mój ma flotis i w tym też jest Yanosika. Jak jestem w trasie wiem gdzie ich spotkam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości