Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Koreańska premiera

Data publikacji: Autor: (LM)

Pierwsza odsłona nowej nubiry.

Daewoo ujawniło pierwsze informacje na temat nowej generacji popularnego modelu nubira. Auto oficjalnie zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Seulu, który rozpocznie się 22 listopada. Niedługo później pojazd ma trafić na koreański rynek. W Europie nubira zostanie zaprezentowana dopiero w marcu przyszłego roku podczas salonu genewskiego.

Najnowsza nubira tylko w minimalnym stopniu nawiązuje stylistyką do swojej poprzedniczki. Co istotne, wraz z nadwoziem gruntownie zmienione zostało wnętrze, w którym, jak zapewniają Koreańczycy, zastosowano teraz materiały znacznie lepszej jakości.

Do napędu auta posłużą początkowo dwa czterocylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.6 i 1.8 litra. Specjaliści Daewoo zapowiadają, iż nubira będzie bardzo bezpiecznym samochodem; ich zdaniem w teście zderzeniowym Euro-NCAP auto bez problemu uzyska cztery gwiazdki.

Do salonów sprzedaży w wybranych krajach europejskich nowy model trafi w połowie 2003 roku. Początkowo dostępny będzie sedan, później ofertę uzupełnią pięciodrzwiowy hatchback i kombi. Na razie nie wiadomo, czy samochód pojawi się w Polsce.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości