Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Korek wokół Katowic

Data publikacji: Autor: Igor Cieślicki - Trybuna Śląska

Fot. Lech Kusz, Krzysztof Matuszyński

Od kilku dni kierowcy dojeżdżający do centrum Katowic przeżywają koszmar. Do tej pory musieli się liczyć z budową Drogowej Trasy Średnicowej i remontem wiaduktu na ul. Murckowskiej. Teraz drogowcy dołożyli im wymianę nawierzchni na alei Górnośląskiej. Korki mają zniknąć dopiero w październiku.
   Fot. Lech Kusz, Krzysztof Matuszyñski
Wjazd z ul. Francuskiej na autostradę A4 w kierunku Krakowa graniczył wczoraj z cudem. Zamknięcie dwóch z czterech pasów autostrady skutecznie przyblokowało ruch w tym miejscu. Gdy kierowcy, pomstując, próbowali włączyć się do ruchu, drogowcy wylewali nowy asfalt.

- Pracujemy przez 24 godziny na dobę. W nocy prowadzimy prace przygotowawcze, w dzień uzupełniamy nawierzchnię. Już jutro przesuniemy się o kilkadziesiąt metrów i wyjazd będzie łatwiejszy - przekonywała nadzorująca prace Helena Brożek z rejonu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Wysokim Brzegu.

 

Wiadukt za 6 tygodni

 

Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach, przyznaje, że na kierowców wjeżdżających do miasta czeka sporo utrudnień. - Nie mamy wpływu na harmonogram prac, bo to nie my je prowadzimy - podkreśla dyrektor Handwerker.
Remontem wiaduktu na ul. Murckowskiej zajmuje się spółka Stalexport Autostrada Małopolska. Prace ciągną się już od ubiegłego lata. - Wiadukt będzie gotowy do końca października i wtedy utrudnienia znikną - zapowiada Alicja Rajtar, rzecznik prasowy SAM SA.


Budowa katowickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej potrwa do końca 2006 r. Kierowców czeka tu jeszcze niejedna zmiana organizacji ruchu. Remont alei Górnośląskiej, który nałożył się na dotychczasowe prace, w najbardziej pesymistycznej wersji ma się zakończyć w połowie października.

 

Łatają po zimie

 

Na alei Górnośląskiej drogowcy zamknęli od jednego do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Prace mogły się zacząć, bo dopiero niedawno w kasie GDDKiA pojawiły się niezbędne pieniądze. Remontowany odcinek ma 1,7 km długości.
- Po ostatniej zimie pojawiło się tam dużo dziur. Wtedy łataliśmy je doraźnie, teraz prowadzimy kompleksową wymianę nawierzchni - tłumaczy Ryszard Butniewicz, naczelnik wydziału utrzymania GDDKiA w Katowicach. - Przy takich środkach, jakimi dysponujemy, przeprowadzamy najpilniejsze prace, by zapobiec dalszej degradacji nawierzchni - dodaje.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości