Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Korki na drodze. Kierowców czeka armagedon?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Kompletna sieć autostrad i dróg ekspresowych może nie wystarczyć. Ministerstwo Transportu pracuje nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku, a kierowcy powinni przygotować się na... korki.

Z projektu wynika, że "w ciągu najbliższych kilkunastu lat nastąpi docelowe nasycenie polskich gospodarstw domowych w te środki transportu (samochody i motocykle) i wielkość popytu na przejazdy będzie zależała od ekonomicznych i technicznych warunków ich użytkowania. Liczba samochodów osobowych od 2022 r. będzie utrzymywała się na poziomie 26 - 27 mln sztuk, ale będą następowały zmiany w strukturze”.

Zobacz także: Te modele aut powalczą o tytuł samochodu roku

Prognozuje się, że nowym zjawiskiem będzie wzrost floty samochodów elektrycznych i hybrydowych, których liczba w roku 2030 może osiągnąć ponad 600 tys. sztuk”. W szacunkach tych uwzględniono też spalinowo-elektryczne hybrydy.

Wzrost liczby pojazdów to większy ruch na drogach. Natężenie ruchu na drogach międzynarodowych w okresie 2015-2030 wzrośnie o 50-62 proc., na drogach krajowych zaś o 27-39 proc., a na drogach wojewódzkich o 3-12 proc.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6 z silnikiem benzynowym SKyActiv-G 2.0 165 KM

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości