Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Korki w Opolu. Informacje w internecie i przez sms

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Korki w Opolu. Informacje w internecie i przez sms - Nie będzie już łatania dziur w godzinach szczytu, a sms-y będą informować o korkach - zapowiada Arkadiusz Karbowiak, nowy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Dziś Karbowiak - który od 1 lipca kieruje MZD w Opolu - podsumował swoje pierwsze decyzje i przedstawił też pomysły na przyszłość.

- Nie będzie już remontów w godzinach szczytu, a nadzór nad  wykonawcami musi być zdecydowanie lepszy - powiedział Karbowiak. - Podczas prowadzenia prac priorytetem będzie nie tylko jakość robót, ale także utrzymanie drogi w ruchu. Dlatego będziemy unikać całkowitego zamykania ulic. Chcemy minimalizować utrudnienia w ruchu i częściej stosować ruch wahadłowy.

Karbowiak zapowiedział też zmiany na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg. Wreszcie pojawią się aktualne informacje o remontach i prowadzonych inwestycjach.

- Przygotowujemy się także do wdrożenia systemu, która za pomocą sms-ów informowałby kierowców o utrudnieniach - powiedział Karbowiak.

Dyrektor nie ukrywa, że chce też zwiększyć zatrudnienie w jednostce. Na razie o pięć osób, ale nie wiadomo, czy znajdą się na to pieniądze w budżecie miasta.

Pieniądze są natomiast na nową, większą siedzibę MZD, która powstanie na ulicy Kremsera w Opolu.

Drogi w Opolu są w beznadziejnym stanie

Karbowiak odniósł się także do zarzutów radnych opozycji, którzy badali budowę wiaduktu na Struga i uważają, że doszło tam do tzw. przekrętów.

- Czytałem raport kontrolny, poznałem opinię osób nadzorujących inwestycję i  nie widzę nieprawidłowości - stwierdził.

Korki w Opolu. Informacje w internecie i przez sms
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Korki w Opolu. Informacje w internecie i przez sms

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości