Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Koronawirus a komunikacja miejska. Co jeśli pasażerów jest za dużo?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Przemysław Świderski W zwiazku z epidemią koronawirusa, od środy, 25 marca, w środkach transportu może jednocześnie podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących.

 – Przygotowaliśmy odpowiednie oznaczenia, które są umieszczone we wszystkich pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Jeszcze przed wejściem do autobusu czy tramwaju mieszkańcy dowiedzą się ile osób może nim jechać. Są także informacje o konieczności zachowania odstępów między pasażerami – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Jeszcze raz chcę zaapelować o zdrowy rozsądek i racjonalne podejście do stanu epidemii. Wierzę, że nasze wspólne starania o ograniczenie liczby zachorowań przyniosą oczekiwane rezultaty - dodaje. 

Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka na antenie TVN24 zaznaczył, że w przypadku kiedy pasażerowie nie stosują się do poleceń kierowcy, a osób jest za dużo w autobusie, tramwaju czy w innym środku komunikacji zbiorowej, może on zadzwonić na policję

Zobacz także. Koronawirus. Czy można podróżować w celach turystycznych?

- Policjanci będą w takiej sytuacji interweniować, rozumiejąc rzeczywiście, że motorniczy czy kierowca nie ma narzędzi prawnych, aby takie osoby zmobilizować, czy spróbować od nich wyegzekwować prawo poza kierowanymi prośbami i apelami - wyjaśnił.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • durne przepisy pisiorów (gość)

    Ten co wymyślił ten przepis z autobusami jest debilem bo nieważne czy w autobusie będą dwie czy sto osób to i tak nie robi różnicy bo wszyscy są zamknięcie w jednej puszcze, gdzie wentylacja jest bardzo słaba i tak oddychają tym samym powietrzem. Zresztą te wszystkie pisiorskie przepisy nie dość, że są niezgodne z prawem to i tak nic dają dopóki pisiory będą coraz to więcej debili uciekających jak szczury z zagranicy sprowadzać z zagranicy, gdzie czi pseudo Polacy byli przez te wszystkie lata teraz nagle sobie przypomnieli, że są Polakami. Przyjeżdżają kwarantanny nie przestrzegają od samego wyjścia z lotniska już wsiadają do transportu publicznego, a potem sanepid szuka ludzi co jechali pociągiem czy autobusem z pseudo polakiem, który był chory.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości