Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Koronawirus a komunikacja miejska. Nowe zasady od 18 maja!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Konrad Kozłowski Koronawirus zmienia transport publiczny. Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią.

Podwyższony zostaje limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Dzięki temu już 18 maja autobusem, metrem czy tramwajem będzie mogło jeździć równocześnie więcej osób.

Zarządzający transportem publicznym podejmą decyzję, czy skorzystać z tej opcji. Ile osób wejdzie na pokład?

  • Tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących (tak jak obecnie)

lub

  • Tyle, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Przykład. Jeżeli w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących (czyli w sumie 100), to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Do tej pory do takiego autobusu mogło wejść 15 osób.

Koronawirus w Polsce. Fakty 

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Obecnie w Polsce zakażonych jest już ponad 17 000 osób, z czego 846 zmarło.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Przypominamy, że od czwartku 16 kwietnia w całym kraju do odwołania obowiązują przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa np. maseczka ochronną.

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości