Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Koronawirus. Do autobusu szkolnego bez maseczki? Wyjaśniamy!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Czy kierowca autobusu szkolnego będzie miał prawo odmówić przejazdu uczniowi, który nie zasłoni ust i nosa?

- Uczniowie, którzy będą korzystali z tego transportu publicznego czy gimbusa, będą mieli obowiązek zakrywania nosa i ust. Kierowca będzie miał prawo nie wpuścić ucznia, jeżeli ten nie będzie miał maseczki czy innej przesłony- tłumaczy minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Zobacz także: TOP 10. Najgłupsze zachowania kierowców

Minister podkreślił, że wytyczne dotyczące transportu publicznego są ważne głównie z punktu widzenia gmin wiejskich, które zobowiązane są do tego, aby zorganizować transport uczniów do szkół. Zgodnie z tymi wytycznymi, firma przewożąca jest zobowiązana do tego, żeby dezynfekować autobus. Na koniec dnia musi zostać przeprowadzone ozonowanie, aby autobus był bezpieczny.

Przypomnijmy, że w strefach żółtych i zielonych w komunikacji publicznej może być zajęte 100 proc. miejsc siedzących, w czerwonej 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących.

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Obecnie w Polsce zakażonych jest już ponad 65 tys. osób, z czego 2018 zmarło.

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Jack (gość)

  W dupe niech se wsadzą te maski

 • qwert (gość)

  Jack, zakryj ryj jak piszesz.

 • covidianie to niewolnicy (gość)

  Nazistowscy terroryści covidiańscy.

 • Przedsiębiorca (gość)

  A kto ma zapłacić za ozonowanie jeżeli gminy zasrane nie chcą utrzymywać przewoźników płaca tylko za przejechane km

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości