Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38512 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Koronawirus. Ford rozpoczyna produkcję respiratorów

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Fot. Ford Jak podaje Reuters Ford wraz z General Electric Healthcare zamierza w ciągu najbliższych 100 dni wyprodukować 50 tysięcy respiratorów.
Ford zapowiedział, że będzie produkować 50 000 respiratorów w ciągu następnych 100 dni w zakładzie w Michigan we współpracy z GE Healthcare. Po tym czasie koncern będzie mógł produkować 30 tys. respiratorów miesięcznie uzależniając to od bieżących potrzeb.
 
Ford poinformował, że uproszczona konstrukcja respiratora, na którą ma licencję GE Healthcare z Airon Corp z Florydy, została zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, może zaspokoić potrzeby większości pacjentów z COVID-19.

W miniony piątek prezydent Donald Trump zapowiedział, że powoła się na mocy Ustawy o produkcji obronnej, aby skierować producentów, w tym Forda i General Motors Co, do produkcji respiratorów.


W poniedziałek szef amerykańskiego związku zawodowego United Auto Workers Rory Gamble porównał wysiłki amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego w zakresie produkcji respiratorów do przestawienia w Detroit podczas drugiej wojny światowej produkcji z samochodów na bombowce.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford zdjęcia

Ford dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł