Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Koronawirus. Jak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem w samochodzie? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Ratownicy medyczni, którzy transportują chorych na COVID-19, z wiadomych względów, muszą być ubrani w rękawice, maski oraz specjalny uniform. To oczywiście nie ułatwia prowadzenia pojazdu. A jak sobie poradzić w prywatnym aucie?

- W takim ubraniu ciężko nieraz spojrzeć w lusterko bez całkowitego przekręcania ciała. Zdecydowanie jazda nie jest wtedy komfortowa - powiedział Michał Kleczewski, ratownik medyczny.

Jak dowodzą badania amerykańskich naukowców, nawet bez specjalnego uniformu można jednak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Jest na to kilka sposobów. Wiele jednak zależy od wielkości prowadzonego auta.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Naukowcy przekonują, że kierowca i pasażer powinni siedzieć po przekątnej. Powinni mieć maseczki oraz uchylone okna - te oddalone od siebie. Nie bez znaczenia jest regularne wietrzenie pojazdu.

Niektórzy, aby czuć się bezpiecznie, montują szybę z pleksi. Według amerykańskich naukowców, przy zamkniętych oknach w aucie, dwie podróżujące nim osoby w maskach, mogą przekazać sobie od 8 do 10 proc cząstek wirusa. Gdy opuszczą wszystkie szyby, ten procent spada do 2.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Hyee (gość)

    Ps Monika wypier, to nie portal dla fałszywych kure.. A co do tematu, żeby zminimalizować zakażenia, wystarczy nie pierdzielić o nich 24/7 w wiadomościach i będzie mniej

  • Wujek Dobra Rada (gość)

    Bardziej obawiam się innych chorób zakaźnych, np. WZW, kiły, AIDS itp.

  • Wujek Dobra Rada (gość)

    Bardziej obawiam się innych chorób zakaźnych, np. WZW, kiły, AIDS itp.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości