Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Koronawirus. Na kwarantannie zbudował nietypowy pojazd. Nazwał go COVID-19 (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / RUPTLY / x-news

Fot. RUPTLY / x-news Mieszkaniec Ad-Diwanijja w Iraku zbudował przyjazny dla środowiska pojazd, który nazwał „COVID-19”. Ma on przypominać o tym, z czym zmagała się ludzkość w czasie pandemii koronawirusa.

 - Z hobbysty stałem się konstruktorem. Zbudowałem samochód, który nazwałem „COVID-19”, jako wspomnienie tego, z czym zmagała się ludzkość. Kolejny pojazd, nad którym niedługo rozpocznę prace, nie będzie podobny do tego, bo wyciągnę wnioski z błędów, które popełniłem. Mam na myśli to, że wszedłem na inny poziom, zainteresowałem się tematem i można powiedzieć, że zdobyłem doświadczenie w produkcji samochodów - powiedział Kathem Hassoun, konstruktor.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

- Teraz jestem gotów rozpocząć produkcję pojazdów napędzanych energią słoneczną. Od małych samochodów, aż po duże ciężarówki w fabryce w Iraku - zaznacza konstruktor.

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości