Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Koronawirus. Producenci aut zamykają fabryki

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Volkswagen Świat walczy z pandemią koronawirusa. Kolejni producenci samochodów zmuszeni są w związku z obecną sytuacją zamknąć swoje fabryki.

Renault wstrzymuje prace we Francji, grupa PSA - we wszystkich europejskich zakładach. Nie pracuje zatem już fabryka w Gliwicach. Przymusową przerwę będą miały również linie montażowe Audi. Ferrari, Ford, Nissan oraz Seat także podjął trudną decyzję o wstrzymaniu produkcji. 

FCA nie produkuje nowych aut w Tychach. Volkswagen ogłosił, że z powodu koronawirusa od czwartku 19 marca zawiesza produkcję w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Również poznańska odlewnia oraz fabryka samochodów w Hanowerze zatrzymają pracę.

Zobacz także: Ładowanie samochodu elektrycznego z domu

Decyzje te podyktowane są nie tylko problemami dostawami czy zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa, ale także wyraźnym spadkiem zainteresowania na rynku nowych samochodów.

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Na tę chwilę w Polsce zakażonych jest już ponad 230 osób, z czego pięć osób zmarło. W związku z rosnącą liczbą zakażonych władze zdecydowały się zamknąć wszystkie placówki oświatowe, muzea, kina oraz teatry. Odwołano także wszystkie imprezy masowe i zakazuje zgromadzeń oraz widowisk.

Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Andrzej (gość)

    BMW także wstrzymuje prace w Europie od 20 marca do 19 kwietnia. Fabryki w Chinach i USA będą pracować nadal.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości