Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Koronawirus. Rolls Royce wyprodukuje respiratory?

Data publikacji: Autor: KB

Fot. Pixabay.com Koronawirus zbiera żniwo w Wielkiej Brytanii – odnotowano tam już ponad 1300 przypadków zachorowań i 35 zgonów. Premier, który przyjął zupełnie inny model walki z epidemią niż Polska czy Włochy, prosi firmy Rolls Royce, Ford i Honda o wsparcie w produkcji sprzętu medycznego.

Jednym z głównych wyzwań, jakie stoi przed każdym krajem, który zmaga się z epidemią COVID-19, to zapewnienie opieki medycznej. Przy tak szybkim rozprzestrzenianiu się wirusa, często okazuje się, że ilość sprzętu w szpitalach jest niewystarczająca. Premier Boris Johnson zwrócił się do producentów samochodów o pomoc w dostawach kluczowego sprzętu medycznego dla służby zdrowia. Mowa tu o respiratorach, które przy zakażeniu koronawirusem mogą ratować życie pacjentów.

Respiratory zamiast silników? Entuzjazm kontra rzeczywistość

Chociaż reakcja na prośbę premiera do producentów samochodów była entuzjastyczna, firmy stoją przed kluczowym wyzwaniem – jak przestawić się na produkcję sprzętu medycznego w miejscach, gdzie produkowane były auta i silniki. Problemem są również części i certyfikacja.

Zobacz także: Fiat wstrzymuje produkcję w Tychach

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd w końcu zmienia podejście

Wielka Brytania dość późno zmienia swoje podejście do epidemii. Premier apeluje do społeczeństwa, aby kto może został w domu. Szukane są kolejne rozwiązania, które miałyby wspomóc brytyjską służbę zdrowia. Padły propozycje, aby w razie potrzeby hotele przekształcić w szpitale. Wzywa się również lekarzy na emeryturach do powrotu do pracy.

Źródło: Kurier Poranny

Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości