Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Koronawirus. Salon Samochodowy Genewa 2020. Czy targi się odbędą?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Newspress Impreza w Szwajcarii każdego roku przyciąga około 600 000 odwiedzających. Tegoroczna edycja ma rozpocząć się dniem prasowym już w przyszłym tygodniu.

Władze Szwajcarii potwierdziły pierwszy przypadek koronawirusa. Zarażoną osobą jest 70-letni mężczyzna, który wcześniej przebywał w Mediolanie. Jest hospitalizowany. Koronawirusy to grupa wirusów wywołujących infekcje układu oddechowego. U ludzi przeważnie wywołują łagodne infekcje górnych dróg oddechowych, ale mogą też przyczynić się do rozwinięcia śmiertelnie niebezpiecznego zapalenia płuc

Targi motoryzacyjne mają odbyć się w  dniach 5-15 marca (dni prasowe 3-4 marca). Obecnie nie ma oficjalnego komunikatu ze strony organizatora na temat odwołania lub przesunięcia imprezy w Genewie. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się wirusa, sytuacja może ulec zmianie.

Zobacz także: Ile trzeba czekać na nowy samochód?

Epidemia koronawirusa uderzyła w Chiny. Zmarło już ponad 2 tysiące osób, a koszty jakie poniesie chińska i światowa gospodarka już są ogromne. Nawet jeśli epidemię uda się wkrótce opanować, to i tak położy się ona cieniem na tegoroczne wyniki wielu branż na całym świecie. Jedną z tych, które ucierpią najbardziej jest motoryzacja.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości