Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38512 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Koronawirus. Skoda wznawia produkcję w swoich fabrykach

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Skoda Wznowiono produkcję w trzech fabrykach Skody zlokalizowanych w Czechach. W porozumieniu ze związkiem zawodowym KOVO wznowiono produkcję pojazdów i komponentów w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí. W celu ochrony zdrowia pracowników wprowadzono specjalne środki ostrożności.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Skoda wstrzymała produkcję w swoich fabrykach w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí 18 marca 2020 r. Została wznowiona po 39 dniach czasowego przestoju.

Zdefiniowane wspólnie ze związkiem zawodowym KOVO ustalenia dotyczące bezpieczeństwa pracy obejmujące ponad 80 różnych procedur, takich jak środki ochronne dla pracowników czy zmiany organizacyjne w firmie, zostały wprowadzone równocześnie ze wznowieniem działania zakładów produkcyjnych. Za pomocą plakatów, Škoda informuje pracowników o obowiązujących zasadach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak: zachowanie bezpiecznej odległości od innych, powstrzymywanie się od uścisku rąk, regularne mycie oraz dezynfekowanie dłoni. Ponadto przy wejściu na teren fabryki wykonuje się losowe kontrole temperatury ciała.

Redakcja poleca: Najpopularniejsze używane auta za 10-20 tys. zł

Skoda  informuje pracowników o wprowadzonych procedurach i środkach bezpieczeństwa nie tylko za pomocą plakatów i ulotek, ale także wykorzystując kanały cyfrowe. Ponadto kierownicy działów mają za zadanie zapoznać członków zespołów ze szczegółowymi środkami bezpieczeństwa, które bezpośrednio dotyczą ich działów.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Cena