Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Koronawirus. Specjalne zasady na parkingach w galeriach handlowych. Czy można tam dostać mandat?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24/x-news

Fot. Przemysław Świderski Od 4 maja w całej Polsce mogą już działać centra i galerie handlowe. W najbliższym czasie będą one jednak funkcjonowały w tzw. nowym reżimie sanitarnym. Nowe zasady obowiązują również na parkingach w galeriach handlowych

Zgodnie z nowymi zasadami do sklepów wejdzie określona liczba klientów, restauracje sprzedają jedzenie tylko na wynos, a w niektórych butikach nie można przymierzać ubrań.

Nowe zasady obowiązują również na parkingach w galeriach handlowych. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem co drugie miejsce powinno pozostać tam wolne.

Zobacz także: Przeszukanie auta. Kiedy jest możliwe?

Co jednak w sytuacji, kiedy zmotoryzowanych klientów będzie zbyt wielu? Rozporządzenie przewiduje, że w przypadku, gdy chętnych będzie więcej, samochody można parkować obok siebie, ale pamiętając o zachowaniu dystansu przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdów. Jednocześnie rząd nie określił jaka kara grozi kierowcy za łamanie zasady parkowania i w jaki sposób miałaby być wyegzekwowana.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • kolejne bzdury pisu (gość)

    Ci z ministerstwa są nienormalni bo jak w centrach handlowych były otwarte tylko sklepy spożywcze to mogły samochody być parkowane normalnie, a teraz nagle trzeba zostawiać odstępy to co nagle się zmieniło. Tak samo jak w sklepach co oprócz art. spożywczych miały odzież można było korzystać z przymierzalni, a teraz nagle przymierzalnie są zamknięte. Czy ci pseudo rządzący wiedzą co robią bo z tego co wymyślają wynika, że nie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości