Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Koronawirus w Polsce. Jakie środki bezpieczeństwa w taksówce? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Przemysław Świderski W związku z szalejącą pandemią koronawirusa, rząd nakazał aby ludzie wychodzili z domów tylko w wyjątkowych przypadkach. To przełożyło się na branżę transportową. W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się taksówkarze.

- Przystanki są puste, ulice są puste. W branży jest gorzej - powiedział Norbert Pasternak z Taxi Piast Gliwice. Pomimo braku chętnych kierowcy zapewniają sterylność i bezpieczeństwo podczas przejazdów.

- Używamy chusteczek antybakteryjnych szczególnie do klamek oraz wszystkich rzeczy, których mógł dotykać klient - dodał Michał Bobik z firmy Lider Taxi Gliwice.

- Dobrym rozwiązaniem byłoby odgrodzenie się od klientów przynajmniej folią przeźroczystą - podkreślił Sławomir Udziel z korporacji Taxi Rabat Bytom.

Zobacz także: Wady i zalety opon całorocznych

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Na tę chwilę w Polsce zakażonych jest już ponad 900 osób, z czego dwanaście osób zmarło. W Niemczech zakażonych jest ponad 33 000 osób - 164 z nich zmarły.
Na całym świecie zarażonych jest ponad 425 000 osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Dawi (gość)

    Bałbym się jeździć taxą teraz, nawet jeśli dezynfekują. Kierowcom też nie zazdroszczę. W Chinach albo Korei zakładają specjalne folie, żeby odgrodzić się od klienta, może to jest jakaś myśl? No i deynfekcja i jeszcze raz dezynfekcja, hurtowe ilości płynów na to idą, ale na szczęście juz nie ma problemów żeby zamawiać większe ilości, tyle firm ruszyło z produkcją. Nawet chemiczne jak np. oxime.pl czy kosmetyczne. Jak już trzeba gdzieś wyjść to tylko w masce i z żelem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości