Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Koronawirus w Polsce. Kiedy zakaz przemieszczania się?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Relikowski Polska walczy z epidemią koronawirusa. Rząd ogłosił dodatkowe zasady bezpieczeństwa, które wiążą się m.in. z czasowym zakazem przemieszczania się.

Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu - czytamy w informacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także: Rząd tylnymi drzwiami chce podnieść podatki?

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Wprowadzono też 10-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

Koronawirus w Polsce. Fakty

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Na dzień 17 grudnia 2020 w Polsce odnotowano 1 171 854 osoby zakażonych z czego 24 345 zmarło.
 
 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości