Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Koronawirus w Polsce. ViaTOLL wprowadza ograniczenia transakcji gotówkowych

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała Operator systemu viaTOLL w trosce o pracowników Miejsc Obsługi Klienta i użytkowników systemu bezpośrednio odwiedzających sieć dystrybucji, w celu minimalizacji rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Co V-2 wprowadza ograniczenia transakcji gotówkowych do minimum.

Dlatego zaleca się użytkownikom systemu viaTOLL dokonywanie transakcji bezgotówkowych. W punktach dystrybucji, które w ramach wewnętrznych procedur wprowadziły całkowite ograniczenie transakcji gotówkowych, płatności realizowane w systemie viaTOLL możliwe są jedynie za pośrednictwem kart płatniczych i flotowych. Doładowanie umowy jest możliwe także w serwisieviatoll.pl, poprzez aplikację mobilną oraz z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, bez konieczności odwiedzania Miejsc Obsługi Klienta.

Zobacz także: TOP 5. Zalecenia dla kierowców. Jak można zabezpieczyć się przed koronawirusem?

Dodatkowo Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje, że czasowo zawieszona zostaje możliwość zwrotu używanych urządzeń viaBOX w sieci dystrybucji związana z wyrejestrowaniem pojazdu z systemu oraz składania reklamacji. W przypadku powstania konieczności zwrotu urządzeń viaBOX oraz pisemnych reklamacji użytkownicy proszeni są o kierowanie korespondencji i przesyłek na adres: Skrytka pocztowa 528, Poznań 9, 60-967 Poznań. Jednocześnie, niedziałające urządzenia viaBOX będą wymieniane w Miejscach Obsługi Klienta w celu prawidłowego uiszczania opłaty elektronicznej.

Koronawirus w Polsce. Fakty

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Na tę chwilę w Polsce zakażonych jest już ponad 360 osób, z czego pięć osób zmarło. W związku z rosnącą liczbą zakażonych władze zdecydowały się zamknąć wszystkie placówki oświatowe, muzea, kina oraz teatry. Odwołano także wszystkie imprezy masowe i zakazuje zgromadzeń oraz widowisk.

Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Haha (gość)

    Widac od razu po co potrzebny jest koronawirus. Dla mniewtajemniczonych o szybsze zlikwidowanie gotowki... Niewolnictwo XXI...

  • ogórek (gość)

    A kto zlikwidował w Polsce gotówkę? ITD tak die rozpanoszyła, że nie uznaje prawnego środka płatniczego.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości