Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Koszalin, rondo koło Hasiora: termin zakończenia prac wydłużony

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Koszalin, rondo koło Hasiora: termin zakończenia prac wydłużony A jednak będzie przedłużony termin budowy ronda przy pomniku Hasiora. Wykonawca wnioskuje o czas do połowy maja. I ma na to zgodę.

Rondo u zbiegu ul. Gdańskiej – Jana Pawła II – Fałata – Orląt Lwowskich miało być gotowe na koniec marca. Gołym okiem było jednak widać, że nic z tego nie będzie. Głównie tłumaczono to warunkami zimowymi. Finał jest taki, że Infrabud, który rondo buduje, wystąpił właśnie do Zarządu Dróg Miejskich o wydłużenie terminu do połowy maja. – Ale jednocześnie gwarantując, że firma będzie się starała zakończyć prace jak najszybciej – mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. – Ten duży margines jest na wypadek, gdyby przez dłuższy czas utrzymywały się przymrozki, a wiadomo, ze wówczas nie dałoby się położyć ostatniej warstwy.

Na razie Infrabud zajmuje się pracami wokół ronda, m. in. budowane są chodniki. Za asfalt na razie nikt się nie bierze. – I jeszcze szybko nie weźmie – mówi Robert Grabowski. – Bo musi się ustabilizować temperatura. Ziemia jest jeszcze wciąż zmarznięta. W dzień jest sporo na plusie, ale w nocy jeszcze na minusie.

Podobnie jest na ul. Moniuszki, gdzie trwa gruntowny remont. Tu firma zajmuje się obecnie przebudowa kanalizacji, robione są też chodniki. Nawierzchnia drogi także musi jeszcze trochę poczekać.

Identycznie jest z poprawkami na ul. Gdańskiej, gdzie wykonawca – firma Strabag, w ramach robót gwarancyjnych ma kłaść od nowa część nawierzchni. Tu również czekają na lepszą pogodę. I obiecują, ze jak już się zabiorą za robotę, to wystarczy im tydzień. Zobaczymy.

I kolejna duża inwestycja – tzw. ring miejski, czyli mała obwodnica, ona także czeka na stabilizację aury. Tak przynajmniej tłumaczą drogowcy.

Dodajmy, że w tym roku w budżecie miasta przeznaczono prawie 87,4 mln zł na modernizację i budowę nowych dróg. Z tego przede wszystkim prawie 32 mln zł wydanych zostanie na budowę i przebudowę dróg stanowiących zewnętrzny pierścień układu komunikacyjnego. W grę wchodzi odcinek od ul. Gnieźnieńskiej do ul. Szczecińskiej oraz element uzbrojenia Strefy Zorganizowanej Działalności Inwestycyjno-Przemysłowej (odcinek od ul. BoWiD do ulicy Władysława IV). Nie oznacza to jednak, że inwestycja będzie oddana do użytku w 2012 roku. W tym roku można będzie przejechać odcinek od ul. Gnieźnieńskiej do Lechickiej (ponad 2 km), a wiosną 2013 ok. 1,3 km od ul. Lechickiej do ul. Szczecińskiej.

Koszalin, rondo koło Hasiora: termin zakończenia prac wydłużony
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Koszalin, rondo koło Hasiora: termin zakończenia prac wydłużony

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości