Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kosztowały ponad 66 mln zł, a stoją w zajezdni (video)

Data publikacji: Autor: TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news 40 autobusów hybrydowych za ponad 66 mln złotych stoi uziemionych w częstochowskiej zajezdni. To efekt opinii biegłych i prokuratorskiego postępowania w sprawie pożaru jednego z autobusów.

- Z opinii biegłego wynika, że przyczyną pożaru mogło być niedostateczne zabezpieczenie przewodów elektrycznych na dachu autobusu – powiedział Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Wadliwa instalacja to nie jedyny problem. Biegły wskazał również, że pojazdy nie powinny były w ogóle otrzymać homologacji, bo nie spełniają norm wytwarzanego w czasie pracy hałasu zewnętrznego. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęło także częstochowskie MPK.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Kierowca nie straci uprawnień za punkty karne
Co z OC i AC Przy sprzedaży auta?
Alfa Romeo Giulia Veloce w naszym teście

- Najbliższe miesiące pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie, co się stało, że doszło do tego incydentu oraz czy hybrydy mogą wozić częstochowskich pasażerów – zapewnił Paweł Skalski z MPK w Częstochowie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Fan hybryd (gość)

    Przetestują jeszcze miesiąc, poprawią błędy i usterki, a potem wrócą i będą jeździć jak najdłużej. Przecież ta sprawa musi mieć finał tylko mam nadzieję, że będzie to dobre zakończenie i wypuszczą je w końcu. Takie jest moje zdanie i liczę na MPK.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości