Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kradną „na śpiocha”

Data publikacji: Autor: (em)

Fot. Michał Tuliński

W Łodzi grasuje złodziejska szajka specjalizująca się w kradzieżach aut metodą na tzw. śpiocha. W nocy, gdy domownicy są pogrążeni w śnie, przestępcy włamują się do mieszkania i rozpylają środki nasenne. Zabierają cenne przedmioty, dokumenty, kluczyki i odjeżdżają samochodem gospodarzy.

 Fot. Micha³ Tuliñski

- Z mężem spaliśmy w pokoju na drugim piętrze. Piętro niżej spał 12-letni syn. W mieszkaniu był też pies bokser wytresowany do pilnowania domu. Jednak nie zaszczekał - opowiada 42-letnia lekarka, właścicielka domu przy ul. Liściastej.

 

Do środka przestępcy dostali się rozwiercając zamek w drzwiach. Rozpylili środek nasenny i zabrali z pokoju na parterze dokumenty i kluczyki do samochodu. Auto zniknęło.

W podobny sposób swoje auta utracili również mieszkańcy domów jednorodzinnych na Smulsku i w okolicy szpitala przy ul. Aleksandrowskiej. Łupem złodziei padły Ford Mondeo i Renault Laguna.

 

Złodzieje przeważnie wybierają domy, w których są zamontowane plastikowe okna. Do środka dostają się wywiercając w drzwiach balkonowych niewielki otwór. Przepychają przez niego odpowiednio skonstruowany haczyk i przekręcają nim klamkę. Mieszkanie opuszczają tą samą drogą, którą weszli - wyjaśnia podinsp. Witold Kozicki , rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.


 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości