Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kradzież auta. Policjant jadąc do domu zauważył swój pojazd

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Fot. Janusz Wójtowicz Złodziej skradł samochód z posesji w gminie Słomniki. Po przejechaniu kilku kilometrów, minął się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, którym podróżował właściciel skradzionego Forda

Z soboty na niedzielę (10-11.02 br.), po północy, 20-letni mieszkaniec gminy Zielonki przebywając na terenie gminy Słomniki postanowił ukraść Forda Mondeo z terenu czyjejś posesji. Prawdopodobnie chciał wrócić nim do domu. Mężczyzna dostał się do wnętrza pojazdu poprzez uszkodzenie zamka w drzwiach. Podczas wyjazdu z posesji, cofając przejechał przez ogrodzenie, wyłamując przy tym siatkę wraz z słupkami i uszkadzając tył pojazdu. Po przejechaniu około dwóch kilometrów, minął się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, którym podróżował wspólnie z żoną właściciel skradzionego Forda - funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Małżeństwo wracało wówczas do domu.

Złodziej, na widok mijającego go pojazdu, przestraszył się i zjechał z drogi na boczne pola pokonując przy tym rów, po czym najwyraźniej się rozmyślił, bo zawrócił, dojechał z powrotem do jezdni i zatrzymał pojazd. Policjant, będący wówczas po służbie, widząc swój pojazd kierowany przez nieznanego mu mężczyznę oraz jego reakcję, niezwłocznie  przystąpił do zatrzymania  złodzieja i powiadomił najbliższy komisariat.

Redakcja poleca:

Obowiązkowe naklejki na auta. Nowy pomysł ministerstwa
Ten przepis to bubel prawny
Kierowcy znaleźli prosty sposób na oszczędność

Gdy patrol przyjechał na miejsce, przejął zatrzymanego i przewiózł go do siedziby Komisariatu Policji w Słomnikach, gdzie wykonano dalsze czynności z jego udziałem. Dodatkowo, okazało się, że sprawca w chwili zdarzenia był nietrzeźwy- miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia w komisariacie  w Słomnikach usłyszał dwa zarzuty: zaboru w celu krótkotrwałego użycia pojazdu (art. 289 § 1 kk) oraz kierowania w stanie nietrzeźwości (178a §1 kk). Grozi mu  kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Dacia Sandero 1.0 SCe. Budżetowe auto z oszczędnym silnikiemSpodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości