Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kradzież auta. Seria zatrzymań kradzionych aut na wschodniej granicy

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Straż Graniczna Na wschodniej granicy Polski Straż Graniczna zatrzymała ostatnio trzy ekskluzywne auta. Dwa z nich były kradzione, w trzecim stwierdzono manipulacje przy numerze nadwozia.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali do kontroli drogowej lawetę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca i jego pasażer przewozili trzy samochody osobowe. Po sprawdzeniu wszystkich pojazdów pod kątem legalności ich pochodzenia okazało się, że jedno z aut - Lexus - figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen i Interpolu jako utracone na terytorium Holandii. Lexus był wart 110 tys. zł. Mężczyźni wraz z pojazdami zostali przekazani funkcjonariuszom policji w Sejnach.

Z kolei na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiła się 41-letnia obywatelka Białorusi, podróżująca samochodem BMW X5. W trakcie szczegółowej kontroli auta stwierdzono ingerencję w pole numerowe nadwozia pojazdu. Wartość BMW X5 oszacowano na 165 tys. zł. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a samochód przekazano policji w Sokółce.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

Natomiast patrol Straży Granicznej z Medyki na jednym z osiedli w Przemyślu zatrzymał Volvo XC60. Ustalono, że wyprodukowany w 2019 roku pojazd został zaledwie dwa dni wcześniej skradziony na terytorium Niemiec i jest poszukiwany w całej Europie.

Co ciekawe, w trakcie czynności do funkcjonariuszy SG podeszło dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców Przemyśla, zaniepokojonych dociekliwością mundurowych. Obaj przemyślanie zostali zatrzymani i wraz z pojazdem przekazani przemyskiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w sprawie.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości