Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kradzież auta. Tak działa metoda na kolec

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Policja.pl Leszczyńscy policjanci przy współpracy z policjantami z Kępna zatrzymali osoby podejrzane o dokonywanie w ostatnim czasie kradzieży metodą „na kolec”. Dwóch obywateli Gruzji zostało już w tej sprawie aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Od kilku miesięcy leszczyńska policja otrzymywała sygnały o kradzieżach dokonywanych metodą na tzw. „kolec”. Polega ona na tym, że sprawcy przebijają oponę w samochodzie osoby, najczęściej korzystającej z bankomatu. Kierowca po wypłaceniu pieniędzy, jadąc samochodem, jest obserwowany i kiedy w pewnym momencie orientuje się, że nie ma powietrza w oponie zaczyna interweniować (wymienia koło, dzwoni po pomoc) nie zamykając samochodu. Wówczas do działania wkraczają sprawcy kradzieży zabierając niespostrzeżenie z pojazdu torebkę, saszetkę, czy aktówkę wraz z zawartością.

W trakcie pracy nad tą sprawą i współpracy z innymi jednostkami, leszczyńscy kryminalni wraz z policjantami z Kępna zatrzymali trzy osoby mające związek z tego typu przestępstwami w regionie leszczyńskim. Zatrzymanymi okazali się 50-letni i dwóch 41-letnich obywateli Gruzji.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia i włamań. W wyniku przestępstw pokrzywdzeni tracili pieniądze, dokumenty, telefony i przedmioty osobiste. Łączne straty wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Namierzenie i zatrzymanie tych osób nie było łatwe, gdyż bardzo często zmieniali miejsca swojego przebywania oraz pojazdy, którymi się poruszali. W jednym z takich miejsc policjanci znaleźli kolce służące do przebijania opon. U podejrzanych natomiast znaleziono macedońskie monety skradzione przed kilkoma dniami w Lesznie.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości