Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kradzież auta. Tak złodzieje kradną nowe pojazdy (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. Pixabay.com Trzech złodziei próbowało ukraść dwa luksusowe samochody z posesji w Baninie w województwie pomorskim. Zastosowali metodę na tzw. walizkę, czyli użyli urządzenia, które jest w stanie przechwycić i wykorzystać sygnał wysyłany przez pilota do otwierania drzwi samochodu.

- Polega to na tym, że pilot wysyła dane do auta i ta transmisja zostaje nagrana. Jest to proste do zgrania przez każde, nawet nieprofesjonalne urządzenie – tłumaczył Krzysztof Milarski z frimy WIK zajmującej się zabezpieczeniami samochodowymi.

Później przechwycony sygnał można wykorzystać do otwarcia auta bez użycia kluczyków. W opisywanym przypadku złodziejom nie udało się ostatecznie ukraść samochodów, mimo że jeden z nich zdołali nawet otworzyć. Zadziałały jednak dodatkowe zabezpieczenia i złodziejom nie udało się odpalić auta.

Zobacz także: Płyn hamulcowy. Alarmujące wyniki kontroli

Z danych Policji wynika, że maleje liczba kradzieży pojazdów – w zeszłym roku łupem przestępców padło niewiele ponad 9,2 tys. samochodów, o 827 mniej niż w 2017 r. Najwięcej kradzieży odnotowano na terenie Komendy Stołecznej Policji, czyli Warszawy i okolicznych powiatów – aż 2689 przypadków. Na drugim miejscu uplasowało się województwo śląskie z 909 kradzieżami, a na trzecim dolnośląskie z 874 przypadkami kradzieży samochodów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Andrzej (gość)

    Wystarczy kupić Keyless Protector :)

  • Stychu (gość)

    Wystarczy nie kupować samochodów z systemem bezkluczykowym.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości