Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kradzież roweru. Jednoślad za 12 500 euro skradziony w Holandii, odnaleziono w Polsce

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Policjanci z Tarnowa Podgórnego odzyskali skradziony na terenie Holandii rower o wartości 12.500 euro. Pojazd po kilku miesiącach od kradzieży, udało zabezpieczyć się w Rokietnicy.

W czerwcu obywatel Holandii, zgłosił w swoim kraju kradzież z włamaniem do pojazdu Reanult Trafic. Łupem złodzieja padło 5 rowerów spiętych razem linka zabezpieczającą.

Wśród tych rowerów znajdował się rower marki Specialized S-Works, skonfigurowany pod indywidualne zamówienie właściciela o wartości 12 500 euro. Model tego roweru, rozmiar oraz jego malowanie i akcesoria powodują, że jest jedynym egzemplarzem na świecie. Pokrzywdzony umieścił na jednym z portali społecznościowym informację o kradzieży jego własności.

Do Holendra zgłosił się obywatel Litwy (również kolarz, zrzeszony w Litewskim Klubie Kolarskim), który stwierdził, ze znalazł jego ogłoszenie na portalu, a on właśnie zakupił ten rower w Polsce. Ogłoszenie o sprzedaży roweru znalazł na stronie internetowej sklepu. Po kilkudniowej wymianie informacji, nowy nabywca z Litwy, postanowił oddać rower do sprzedającego i osobiście przywiózł go do Rokietnicy do sklepu, z którego ten rower pochodził i gdzie go kupił.

Zobacz także: Za to kierowca nie dostanie już mandatu

Policjanci z komisariatu w Tarnowie Podgórnym po uzyskaniu informacji, że w sklepie znajduje się rower mogący pochodzić z przestępstwa zgłoszonego na terytorium Holandii, przeszukali sklep oraz miejsce zamieszkania właściciela sklepu. W wyniku tych działań odzyskali rower. Właściciel głosił się do policjantów w Tarnowie Podgórnym i odebrał swój drogocenny jednoślad.

Zobacz też: Redakcyjny test Mazdy CX-5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • brobob

    no to nie policjanci odzyskali tylko litwin....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości