Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kraków: nie mogą zaparkować pod swoim blokiem

Data publikacji: Autor: Maria Mazurek

Fot. Jan Hubrich Mieszkańcy bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Łobzów w Krakowie są oburzeni. Na ich drogach osiedlowych został wprowadzony zakaz ruchu, w skutek czego nie mogą oni zaparkować pojazdów pod swoim domem.
Fot. Jan Hubrich Zakaz nie dotyczy służb technicznych oraz pojazdów z identyfikatorem mieszkańca. - Problem w tym, że taki identyfikator ciężko dostać. Sam fakt bycia mieszkańcem lub członkiem spółdzielni nie wystarcza. Trzeba być tu zameldowanym.

CZYTAJ TAKŻE

Krakowskim pędem

Kraków: korki z powodu remontu mostu Wandy


Poza tym na mieszkanie może zostać wydany tylko jeden identyfikator. - A co z rodzinami, które mają więcej samochodów? - pytają oburzeni mieszkańcy.

Zbigniew Radosz, prezes SM Łobzów, zdaje sobie sprawę, że takie rozwiązanie problemu parkowania może budzić wątpliwości. Ale, jak zaznacza, w sytuacji niedoboru miejsc postojowych wszystkim mieszkańcom dogodzić się nie da. - Inicjatywa ustawienia znaków zakazu została zgłoszona i przyjęta na zebraniu członków spółdzielni - podkreśla Radosz i zapewnia, że spółdzielnia intensywnie pracuje nad poprawą sytuacji.

- Będziemy przebudowywać parkingi, aby miejsc było więcej, a znak zakazu ruchu zamieniać na szlabany, które lepiej się sprawdzają - obiecuje. Ale zastrzega, że to rozwiązania kosztowne i mieszkańcy muszą być cierpliwi.

Źródło: Gazeta Krakowska

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • misiaq (gość)

    "Nieznani sprawcy" powinni konsekwentnie usuwać znak nocą.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości