Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Kredyt pod zastaw samochodu - czy to ma sens?

Data publikacji: Autor: Artykuł sponsorowany

Fot. materiały partnera zewnętrznego Szukając kredytu na dowolny cel, przyjdzie nam zmierzyć się z oceną zdolności kredytowej – firma kredytowa sprawdza, czy jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie. Wpływ na tę ocenę ma wiele czynników, które mogą stanowić przyczynę odmowy udzielenia pożyczki. Jak sobie z tym poradzić?

Fot. materiały partnera zewnętrznego Na ratunek przychodzi kredyt pod zastaw samochodu. W przypadku braku pełnej zdolności kredytowej firmy udzielające kredytów traktują nasz samochód jako zabezpieczenie na wypadek problemów ze spłatą zobowiązań. Czy jest to rozwiązanie bezpieczne? Jak najbardziej tak. Jeżeli mieliśmy kiedyś już do czynienia z jakąkolwiek formą kredytu, zdajemy sobie sprawę, jak przebiega ten proces. Wystarczy dochowywać wyznaczonych terminów, aby wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji. Pamiętajmy jednak, iż jest to rozwiązanie raczej dla osób pewnych swojej sytuacji finansowej. Ryzykujemy bowiem własnym samochodem. 

Firmy kredytowe stawiają przed klientami kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim samochód, który chcemy zastawić, powinien spełniać poniższe warunki:

 • Posiadać ważną polisę OC /AC;
 • Być wyłączną własnością kredytobiorcy;
 • Wiek auta nie może przekraczać 12 lat;
 • Posiadać ważny dokument w postaci dowodu rejestracyjnego;
 • Być sprawnym technicznie i dopuszczonym do ruchu po drogach publicznych.

Poza spełnieniem tych warunków musimy posiadać jedynie dwa ważne dokumenty potwierdzające tożsamość. Dzięki zabezpieczeniu kredytu w postaci własnego samochodu nie zostaniemy sprawdzeni w rejestrach dłużników typu BIK, BIG, KRD czy ERIF. Nikt nie będzie od nas żądał udokumentowania stałego przychodu, który w przypadku innych kredytów jest elementem niezbędnym do ich uzyskania. Kolejna zaletą jest brak wymogu zgody małżonka oraz poręczyciela. Mamy zatem do czynienia z kredytem, o który wnioskować może niemal każdy. Czy aby na pewno?

Mimo że większość potencjalnych pożyczkobiorców spotka się z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku, nie każdy powinien z tego korzystać. Pamiętajmy o niebezpieczeństwach związanych z jakąkolwiek formą kredytu. Nie możemy być pewni, że za 2-3 lata wszystko będzie układało się tak jak do tej pory, przez co spłata rat kredytu może okazać się nie lada wyzwaniem. W przypadku problemów z wykonaniem zobowiązania możemy utracić swój samochód. Na szczęście są to sytuacje bardzo rzadko spotykane, zdecydowana większość klientów radzi sobie ze spłatami bardzo dobrze, dotrzymując wyznaczonych terminów.

Zdecydowaliśmy się na kredyt. Co dalej?

Spełniamy wszystkie wymogi pożyczkodawcy i jesteśmy pewni, że chcemy wziąć kredyt pod zastaw samochodu. Na co więc możemy liczyć ze strony firmy kredytowej?

Pożyczkodawcy oferują nam kredyt na następujących warunkach:

 • Okres umowy od 3 do 72 miesięcy;
 • Maksymalna kwota nawet do 100 000 złotych;
 • Nawet do 100% wartości zastawianego samochodu;
 • Oprocentowanie już od 6% miesięcznie;
 • Zastawiony samochód nadal pozostaje w pełni do Twojej dyspozycji.

Więcej szczegółów dotyczących kredytów po zastaw samochodu możemy znaleźć tutaj. Najważniejsze warunki to głównie oprocentowanie, które może się wahać niekiedy bardzo znacznie.

Znając wszystkie aspekty takich kredytów, powinniśmy zadać sobie pytanie, czy jest to opłacalna forma kredytu? Biorąc pod uwagę stawiane przed nami warunki, jak najbardziej!  Jeżeli pracujemy w oparciu o umowę inną niż umowa o pracę, jest to dla nas najlepsze rozwiązanie. Co prawda można otrzymać pożyczkę bez zaświadczenia o dochodach, lecz są to kwoty nieprzekraczające 5 000 złotych. Do tej pory na rynku kredytowym nie powstał inny rodzaj pożyczki  oferującej tak wysokie kwoty przy tak niewielkich wymaganiach.

Konrad Sumorek
Doradca klienta Newtone s.c.
https://chwilowo.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • mfind

  Trzeba być bardzo uważnym przy tego typu umowach, ponieważ w przypadku gdy samochód jest naszym środkiem utrzymania i stanowi jedyne źródło dochodu, to ewentualne zaprzestanie spłacania sprawi, że utracimy jakikolwiek dochód wraz z autem. Pozdrawiam Maciek porównywarka OC i AC mfind

 • krzysiek (gość)

  Próbował ktoś z was zastawić auto w lombardzie? jestem ciekawy czy coś takiego jest możliwe?

 • renter (gość)

  Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale wiem, że np. w LombardExpres przyjmują nieruchomości. Możesz tam spróbować.

 • w gościach (gość)

  Dzięki zabezpieczeniu kredytu w postaci własnego auta nie zostaniemy sprawdzeni w rejestrach dłużników, więcej o tym na tej stronie http://www.bezbiku.info/pozyczki-pod-zastaw/

 • Tomek (gość)

  Wydaje mi się, że znacznie lepiej myśleć jednak o pożyczce pod zastaw nieruchomości, np. mieszkania. W financial home może to nie są najtańsze pożyczki, ale z dużą gwarancją, poza tym pracują tam ludzie, a nie korporoboty i naprawdę można się z nimi porozumieć.

 • polka025 (gość)

  Całkiem niedawno spotkałam się z też z czekiem GIRO, byłby całkiem wygodny, gdyby nie fakt że na poczcie nawet w dziale finansów, czeka się często w niebotycznych kolejkach. To już wolę, jeśli muszę, skorzystać z takiej https://paniala.pl/wiedza/pozyczki-pod-zastaw/ pożyczki pod zastaw. Nawet na firmę kiedyś zastawiłam laptopa i nie było problemów z jego późniejszym odbiorem. A zastaw samochodu równiez jest korzystny, bo można przecież łatwo odzyskać auto potem.

 • Helena Kopacz (gość)

  Krzysiek, ja wolałabym nie próbować zastawiać auta w lomardzie. Trochę nie jestem przekonana do tego typu rozwiązania. Już prędzej zdecydowałabym się na pożyczkę pod zastaw samochodu w firmie pozabankowej. Interesowałam się tym i wiem. Dobre zestawienie znajdziesz na https://pozyczkowy-portal.pl/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości