Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kryzys sprzedaży aut trwa

Data publikacji: Autor: Samar

W kwietniu sprzedano w Polsce 25 750 samochodów, o blisko 5 000 mniej niż w kwietniu zeszłego roku.

Miesięczna sprzedaż Daewoo ustabilizowała się na poziomie 1800 samochodów i wszystko wskazuje na to, że pozostanie na tym poziomie do czasu wyjaśnienia sytuacji związanej z powołaniem nowej spółki i ujawnieniem potencjalnego inwestora.

Kolejny miesiąc spada gwałtownie sprzedaż Fiata, która obecnie oscyluje wokół 3 500 sztuk. Jest to poziom bardzo niski, zważywszy na możliwości produkcyjne tego producenta. Fiat, który dotychczas uważany był za producenta samochodów tanich, chce poprzez podniesienie poziomu wyposażenia zmienić swój wizerunek. Niestety, zmiana wyposażenia w wielu wypadkach wiązała się z koniecznością podniesienia cen, czego nie zaakceptowali klienci.

Wzrasta sprzedaż Forda. Wprowadzenie do sprzedaży Fiesty, może istniejący stan jeszcze poprawić. Wiele jednak będzie zależało od polityki wewnętrznej tego producenta. Nastąpiła zmiana na pozycji piątej, zajmowanej dotychczas przez Daewoo. Rozwijająca się wspaniale dzisiaj Toyota wyparła Daewoo, zajmując pozycję 5 i podwajając swój dotychczasowy udział w rynku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości