Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Krzysztof Hołowczyc: elektryczność w samochodach to zaszłość

Data publikacji: Autor: TVN24 / x-news

Fot. TVN24 / x-news Czy samochody z napędem elektrycznym wyprą pojazdy z silnikami tłokowymi? Zdania są podzielone...

Fot. TVN24 / x-newsHolendrzy robią duży krok w stronę wycofania ze sprzedaży samochodów benzynowych. Izba niższa tamtejszego parlamentu wsparła postulat, który zakłada, że do 2025 roku wszystkie sprzedawane w tym kraju auta będą przyjazne środowisku.

- To fajny i popularny wybieg, o samochodach spalinowych mówi się, że już ich nie potrzebujemy. Po pierwsze technologia hybrydowa czy elektryczna jest bardzo skomplikowana - przyznał Krzysztof Hołowczyc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • King (gość)

  Co nie zmienia faktu, że hybrydy i tak zyskują coraz większą popularność. A Toyota jest liderem na rynku tego typu samochodów, więc jeszcze przez jakiś czas i tak warto inwestować w takie auta jak choćby Prius. Sam bym kupił takie auto, ale może poczekam aż trochę ceny spadną. Tak czy siak wydaje mi się, że napędy hybrydowe i tak będą coraz bardziej zyskiwać na popularności.

 • Romix (gość)

  @Kinga no nie wiem czy toyota jest liderem. Z tego co mi wiadomo to volvo wcześniej wprowadziło hybrydy i wypuszcza ich coraz więcej..

 • chybanie (gość)

  @Romix. Chyba nie. Prius I, 1997 seryjna produkcja na sprzedaż, nie liczę już wcześniejszych prezentacji modelu. Ktoś Ci niezłą ściemę wcisnął. Toyota wcześniej na rynku była z hybrydowymi samochodami.

 • xxmen (gość)

  tylko zastanówcie się najpierw jak nie ekologiczna jest produkcja i jeszcze bardziej utylizacja tych całych akumulatorów... Tfu.... Nigdy w życiu elektryka!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości