Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Ksiądz - rajdowiec. Ma samochód z cytatami z Biblii (video)

Data publikacji: Autor: Adam Pawełczyk / Dzień Dobry TVN/x-news

Fot. Dzień Dobry TVN/x-news Wikariusz Robert Augustyn z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Zbawiciela w Katowicach-Szopienicach jest rajdowcem. Oczywiście w czasie wolnym. Samochód rajdowy ma oklejony wersetami z Biblii.

W „Dzień Dobry TVN"  ks. Robert Augustyn wyjaśnił, jak zaczęła się jego pasja, kiedy poczuł, że chce zostać księdzem i jak znajduje czas na godzenie swojej pasji, życie rodzinne i obowiązki wikariusza.

Redakcja poleca:

Badania techniczne auta. Kierowców czekają zmiany
Nowy sposób złodziei na kradzież auta w 6 sekund
Co z OC i AC przy sprzedaży auta?

- Przed pierwszym odcinkiem specjalnym, zawsze modlimy się, żeby Pan Bóg posyłał swoich aniołów, ochraniał nas - mówi  ks. Robert Augustyn.

W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim" ksiądz Robert Augustyn mówił, że już po kilku godzinach od wyemitowania telewizyjnego materiału, wzrosła popularność prowadzonych przez niego stron na portalach społecznościowych.

- Od momentu emisji materiału w programie „Dzień Dobry TVN” zainteresowanie profilami „Najważniejsze Skrzyżowanie” w mediach społecznościowych zaskakująco wzrosło. Nie spodziewałem się, aż tylu pozytywnych reakcji ze strony użytkowników portalu. Materiały umieszczone w internecie odnotowują rekordową liczbę udostępnień. Bardzo się cieszę z tego powodu – mówi nam ksiądz Robert.

Zapytaliśmy też o to, jak często w ciągu roku ksiądz bierze udział w rajdach samochodowych.- Staramy się tak ustawiać sezon, żeby nie było więcej niż 5-6 rajdów. Dzięki temu mam czas i na obowiązki i na realizowanie swojej pasji – zaznacza ks. Augustyn.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć księdzu Robertowi zarówno wytrwałości w pracy duszpasterskiej jak i powodzenia w dalszej karierze rajdowca.

Źródło:  Dziennik Zachodni


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości