Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Książę Monako Albert za kierownicą Toyoty Mirai

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

W niedzielę 29 maja książę Albert II w towarzystwie swojej żony, księżnej Charlène, wykonał honorowe okrążenie na rozpoczęcie wyścigu Formuły 1 Monaco Grand Prix. Władca Monako prowadził Toyotę Mirai, pierwszego seryjnego sedana napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Fot. Toyota W niedzielę 29 maja książę Albert II w towarzystwie swojej żony, księżnej Charlène, wykonał honorowe okrążenie na rozpoczęcie wyścigu Formuły 1 Monaco Grand Prix. Władca Monako prowadził Toyotę Mirai, pierwszego seryjnego sedana napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi.

W niedzielę 29 maja książę Albert II w towarzystwie swojej żony, księżnej Charlène, wykonał honorowe okrążenie na rozpoczęcie wyścigu Formuły 1 Monaco Grand Prix. Władca Monako prowadził Toyotę Mirai, pierwszego seryjnego sedana napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Fot. Toyota Grand Prix Monako to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyścigów Formuły 1, zaliczany do mistrzostw świata. Książę Albert jako głowa państwa jest honorowym gospodarzem imprezy. Władca Monako zamierza uczynić swój kraj pionierem zrównoważonego transportu - dlatego wybrał Toyotę Mirai, Według księcia Alberta wodór to przełomowe rozwiązanie, które tworzy nowe możliwości dla transportu i ochrony środowiska.

Znaczące zwiększenie produkcji samochodów napędzanych wodorem to element szeroko zakrojonego programu Toyota Environmental Challenge 2050, który zakłada m.in. redukcję o 90% dwutlenku węgla emitowanego podczas całego życia samochodu – od produkcji po jego utylizację.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

 Mieszkańcy Japonii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Danii mogli się już przekonać o walorach użytkowych Toyoty Mirai. Samochód trafił do salonów w tych krajach w ciągu 1,5 roku od debiutu, a w tym roku pojawi się w 4 kolejnych. Mirai jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 154 KM i momencie obrotowym dostępnym w pełnym zakresie od chwili ruszenia, co zapewnia mu elastyczność. Auta nie ładuje się z gniazdka – zatankowanie dwóch zbiorników wodoru trwa tylko 3 minuty. W reakcji wodoru i tlenu zachodzącej w ogniwach paliwowych powstaje prąd oraz woda jako jedyny produkt uboczny. Samochód zatankowany do pełna ma zasięg od 550 do 750 km.

Tegoroczne zmagania na torze w Monako wygrał Lewis Hamilton.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości